Jak správně vybrat domácího mazlíčka (1. díl)

Jistě je nám všem zcela jasné, že vybrat si tu správnou psí nebo kočičí rasu do své rodiny je základem úspěchu budoucího pohodového soužití. Každé plemeno má své potřeby, vyžaduje různé množství času, prostoru i péče. Samozřejmě i v tomto dílu zjistíme, jak se mláďátkům daří v nových domovech, když se naši odborníci vydají po čase na návštěvu.

PES

Výběr štěněte

Mladý pár z Prahy se rozhodl poprosit o pomoc se správným výběrem štěněte. Markéta má vybrané plemeno bernského salašnického psa a Rudovi klade řadu otázek. Je vidět, že kvůli své dceři nechce nic podcenit. Ruda ji přesvědčil, že vzhledem k podmínkám, ve kterých pejsek bude žít, by si měla vybrat „klidného kluka“.

KOČKA

Výběr kotěte

Vybrat koťátko jako kamaráda pro sebe i svého psa Montyho se rozhodla sympatická Klářina babička. Je celoživotní milovnice psů, ale hledá kočku nebo koťátko „na mazlení“. Uvědomuje si však, že je potřeba se o kočku vždy postarat. Klára Vodičková jako vždy uděluje cenné rady. Přemýšlí, kam umístit škrabadlo, jaké jsou vhodné zábavné hračky či stelivo. Poradí také s úpravou balkonu. Upozorňuje i na očkování a odčervení. Klárka jde s babičkou vybrat kotě do kočičího domova, se kterým má dlouhodobě dobré zkušenosti.