Krmivo pro trochu tlustou osmiletou šeltii

Dobrý den, naše šeltie, které bude za měsíc 8 let, právě prodělala zánět dělohy a kastraci. Na veterině nám bylo doporučeno, aby zhubla (má 11 kg). Souhlasíme, že by jí to prospělo. A možná i s ohledem na věk už potřebuje spíše seniorní krmivo? Krmíme švédským Magnusson Meat&Biscuit Adult. Pohybu má teď bohužel méně než dřív, máme malé děti, takže náš akční rádius se řídí výkonností dvouletého dítěte. Prosím o radu či tip, čím ji krmit či nekrmit. Moc děkuji!

1 odpověď
 1. Honza Jirásek
  Honza Jirásek

  Dobrý den,

  na trhu existují krmiva s označením Light (někdy také Senior/Light). Jde o krmiva s nižším obsahem energie, tzn. tuku. Být Vámi, vybíral bych krmivo právě v této kategorii.
  Správně koncipované výrobky v této kategorii by Vám měli v kolonce \"doporučené dávkování\" nabídnout dva režimy - udržovací a hubnoucí. Tzn., když chcete, aby Vaše šeltie zhubla, zvolte dávkování pro hubnoucí režim a vytrvejte. Až dosáhne požadované hmotnosti, přejděte na udržovací režim. Jistě to nebude otázka pár týdnů, ale spíše několika měsíců. Jestli dáváte pamlsky, tak je omezte a samozřejmě čím více pohybu, tím dříve dosáhnete požadovanou hmotnost.

  S pozdravem 

  Jan Jirásek
  poradce pro výživu