Cat´s love - granule?

Dobrý den, nápad s novými granulemi je určitě prima, dokonce i tuňák mě překvapil, ale proč proboha ta kukuřice, když se už tolik lidí snaží krmit grain free krmivem, navíc kukuřice jako alergen a ty "antioxidanty" - zní bohužel velmi "chemicky". Naše smečka bohužel říká, že nee. Ale ráda se nechám poučit. Děkuji.

1 odpověď
 1. Honza Jirásek
  Honza Jirásek

  Dobrý den paní Landová,
  naším cílem bylo vytvořit normální krmivo pro normální zákazníky, které bude za normální cenu a hlavně bude kočkám chutnat. To, že kočka krmivo nežere nebo ho žere jen chvíli, je totiž ten největší oříšek, se kterým se potýká snad každý chovatel koček. 
  Souhlasím s Vámi, že slovo antioxidanty zní chemicky. Pokud ale máme dodržovat platnou legislativu, musíme používat i toto "ošklivé" slovo. Bohužel, toho, kdo navrhoval platné zákony a vyhlášky, v tu chvíli asi nic romantičtějšího nenapadlo. Pokud Vám to pomůže, tak si představte antioxidanty jako osobní stráž tukových molekul, která nasazuje své životy a brání je před útoky zlých volných radikálů. Kdyby v krmivu nebyly, tuky by podléhaly oxidaci (kazily by se) a takové krmivo by kočkám nechutnalo. Navíc, látky vzniklé oxidací tuků mohou mít i život ohrožující účinky. Proto se antioxidanty v krmivech používají. Používají je všichni výrobci, jen možná ne všichni o nich zákazníka pravdivě informují. My např. používáme přírodní antioxidanty - směs tokoferolů a rozmarýnového extraktu.
  Pokud toto krmivo nesplňuje Vaše očekávání, dovolím si nabídnout krmiva Nativia. Ta jsou tvořena tak, aby splňovala požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. 
  Bonusem obou značek je fakt, že jde o český výrobek.

  S pozdravem
  Ing. Jan Jirásek